Flaş! İki Suç Örgütü Adliyede Kavgaya Tutuştu! Şahinler ve Sarallar Birbirine Girdi

Flaş! İki Suç Örgütü Adliyede Kavgaya Tutuştu! Şahinler ve Sarallar Birbirine Girdi

Şahinler ve Sarallar adlarıyla bilinen iki organize suç örgütünün yönetici ve üyelerine yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde 11'i tutuklu 74 sanığın yargılanmasına bugün de devam edildi.

Adliye önünde karşı karşıya gelen örgüt üyeleri arasında kavga çıktı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada Sedat Şahin savunma yaptı.

Şahin, operasyonda yakalanan silahlardan sadece iki tanesinin kendisine ait olduğunu öne sürerek, "Belirttiğim silahlar ve sahte evraklar bana aittir. İstanbul'da olacak olan 6 Haziran'daki duruşma için İstanbul'a gelmeyi planlıyordum. Duruşma tarihinin yaklaşmasına yakın çocuklarımla vakit geçirmek için, rahat edebileceğim bir ev istedim kuzenimden. Bana uygun olan evi söyledi ve ben de o eve geçtim. Evde kaldığımın 3. günü evde çok sayıda silah bulunduğunu öğrendim.Ben aranan bir kişi olarak o kadar silahla ne yapayım. Ben de düşman sahibi bir adamım. O evde bulunan silahlara ses etme durumum yoktu." dedi. Mahkeme tutuklu sanıkların tutukluluk haline karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe ertelerken, mahkeme sonrasında ortalık karıştı. Koridorda da karşı karşıya gelen iki grup birbirine girdi. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi sonucunda polis ve özel güvenlik gruplara müdahele etti. Polis ekiplerinin dışarıya çıkardığı gruplar adliye önünde tartışmayı sürdürüyor.

KSPSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4251702/flas-iki-suc-orgutu-adliyede-kavgaya-tutustu-sahinler-ve-sarallar-birbirine-girdi