Uzman Erbaş ve Onbaşı Alımı Sonuçlarında Çıkan Sorunlar

Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımında sonuçlar geçtiğimiz gün açıklandı.

KKK uzman erbaş alımı sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesine akın etti. Başvuru sonuçlarını sorgulayan adayların çoğu T.C. kimlik numarası sorguladıktan sonra kimlik numarası bulunamadı yazısı ile karşılaştı. Bazı adaylar ise ilkokul mezunu olmalarına rağmen ilköğretim mezunu değilsiniz yazısı ilekarşılaştı.

KİMLİK NUMARASI BULUNAMADI YAZISI HAKKINDA

MSB uzman erbaş alımına yoğun başvuru yapıldı. Her yıl uzman erbaş alımı mülakatları yıl geneline yayılır ve gruplar halinde adaylar mülakatlara çağrılır. Bu nedenle kimlik numarası bulunamadı yazısı olanlar sonraki gruba kaldı. Mülakatlara 2018 yılında uzman erbaş alımına ilk başvuru yapanlar çağrıldı. Yeterli sayı tamamlandığında mülakat aşaması için listebelirlendi. Başvuru yapan ancak sorgulamada adı çıkmayanlar sonraki dönemde mülakata çağrılacak. İkinci grup mülakatlarının ise ilk grup mülakatlarının sona ermesinden 1 ay sonra yapılması bekleniyor.

MEZUN DEĞİLSİNİZ SORUNU

Sonuç sorgulayan adayların çoğu ise ilköğretim mezunu olmadığınız anlaşılmıştır yazısı ile karşılaştı. Ancak bu adaylara da mülakat için tarih verildi. Bu adaylar eğer ilkokul mezunu ise ve diploması varsa, mülakata gitsinler. Siplomanızın aslını veya onaylı örneğini gösterirseniz herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak.

UZMAN ERBAŞ ALIMLARINDAN, ASKER ALIMLARINDAN, MEMUR ALIMLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN;

KPSSCAFE android uygulamamızı ücretsiz indirmek için ---->>> TIKLAYIN

KPSSCAFE iOS uygulamamızı ücretsiz indirmek için----> TIKLAYIN

DİĞER ADAYLARLA BİLGİ ALIŞ VERİŞİ İÇİN;

Facebook grubumuza üye olun ve memur alımlarını bekleyen diğer adaylarla bilgi alış verişi yapın. Facebook grubuna katılım  için TIKLAYIN

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4251304/uzman-erbas-ve-onbasi-alimi-sonuclarinda-cikan-sorunlar