Bakanlıktan Çok Konuşulacak KPSS Açıklaması! "Önümüzdeki Dönemde..."

Bakan'dan KPSS Öz Eleştirisi 'Herkes Memur Olmak İstiyor, Bu Durumdan Kurtulmamız Lazım'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TİM tarafından düzenlenen programa katıldı ve burada KPSS ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Gençlerin büyük bir çoğunluğunun hedefinin kamuda çalışmak olduğunu fakat bu durumun doğru olmadığını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, gençlerin farklı sektörlere de yönlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Bakan Sarıeroğlu, "Türkiye'de bir KPSS gerçeği maalesef var. Ben hayatında KPSS'ye girmemiş birisiyim. Maalesef şu anda gençlerimiz eğitimlerinden sonra bir iki sene boyunca evlerinde sınava hazırlanan ve ailelerinde hayatını buna göre düzenlediği kötü bir durumla karşı karşıyayız. Gençlerimizi bu durumun içinden hep birlikte çıkarmamız gerekiyor. Ülkemizin işçiye de, çiftçiye de ihtiyacı var, mühendislerimizin de fabrikalarda çalışmasına ihtiyacımız var. Her alanda gençlere ihtiyacımız var. Ama gençlerimizin tamamı kamuda çalışmak gibi bir hedef önüne koymuş durumda. Bu durumdan gençlerimizi hep birlikte çıkarmamız gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalarımızı daha etkili şekilde yürüteceğiz. Önümüzdeki dönemde Türkiye açısından en büyük risk olarak görüyorum. Ancak bu genç iş gücümüzden alacağımız enerji ile biz güçlü adımlar atabiliriz diye düşünüyoruz" dedi.

Bakan Sarıeroğlu, işsizlik ve kadın istihdamıyla ilgili de önemli değerlendirmelerde bulundu konuşmaya aşağıdaki videodan erişim sağlayabilirsiniz...

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4250873/bakanliktan-cok-konusulacak-kpss-aciklamasi-onumuzdeki-donemde