2017 Referandum Anketlerine Göre Evet- Hayır Oranı

2017 Referandum Anketlerine Göre Evet- Hayır Oranı

Son ayların en tartışılan konularından birisi olan Anayasa değişikliği teklifi TBMM'de hararetli tartışmalar sonrasında çıkmış ve onay almıştı. Nisan ayı içerisinde yapılması beklenen referandum içinse halk hala kararını vermiş durumda değil. Anket sonuçları da öyle gösteriyor. Nisan 2017 'de gerçekleşmesi beklenen Anayasa değişikliği ile ilgili yapılan 6 ankette de oy oranları birbirine yakın olarak görülüyor. Bazı anketlerinse bilerek manipule edildiği öne sürülüyor.

İşte o Anket sonuçları ;  AKAM tarafından yapılan ankete göre katılımcıların yüzde 42'si Cumhurbaşkanlığı sistemine evet derken, %57'lik bir kesim hayır diyor, ORC tarafından 10 ile 11 Ocak 2017 tarihinde yapılan ankette bu durum yüzde 62 evet, yüzde 38 hayır olarak açıklandı. Optimar tarafından yapılan ankette evet oranı yüzde 53 , hayır oranı yüzde 46, Gezici tarafından yapılan ankette oran yüzde 42 evet, yüzde 58 hayır,  Sonar tarafından yapılan anket sonuçlarına göre yüzde 48,7 evet, yüzde 51.3 hayır, A&G tarafından yapılan ankete göre evet oranı yüzde 52.4 iken, hayır oranı %47.6 olarak açıklandı.

Peki siz Anayasa Teklifine ne diyeceksiniz? Yorumlarınızı sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz...

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4250872/2017-referandum-anketlerine-gore-evet-hayir-orani