Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sorunu Çözüm Bekliyor!

Sigorta primleri yeterli hatta fazla olduğu halde, yaş probleminden ötürü emekli olamayan vatandaşlar, sosyal medya platformları üzerinde seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Geçtiğimiz günlerde de gündeme getirdiğimiz emeklilikte yaşa takılanlar (eyt) durumu hakkında, henüz bir çözümleme yapılmış değil.

Yapılan açıklamalarda, EKK kararları ve 2017 yılı ekonomik planlamaları arasında da kendilerine yönelik bir girişimin, en azından çözüm önerilerinin gelmesini bekleyen vatandaşlar; istedikleri çalışmayı bulamadıkları için tepkilerini dile getirerek, 2017 yılı planlamaları çerçevesine EYT mağdurlarının da dahil edilmesini bekliyorlar.

" Takılmaya devam edecekler. "

Emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin yapılan açıklamalarda  " takılmaya devam edecekler. " açıklamasına da tepkiler halen sürerken, mağdurlar hemen hemen her gün tweet etkinleri ve mesaj atma işlemleri düzenleyerek, ilgili makamlara ve devlet büyüklerine yardım çağrısında bulunuyorlar.

Uzunca sürelerdir sigortalı olarak çalışan, ancak küçük yaşlardan beri çalışmış olmanın getirdiği durumla sigorta primlerini dolduran vatandaşların yaş nedeniyle emekli edilmeyişi, konuya ilişkin çözüm önerilerinin dahi aktarılmayışı da bu noktada zaman zaman sinir ve tartışma seviyelerinin yükselmesine neden oluyor.

kpsscafe.com.tr | ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4250124/emeklilikte-yasa-takilanlar-eyt-sorunu-cozum-bekliyor