Facebook ile hesap oluşturun, Fotoğraf ve Videolarınızı Paylaşın

Facebook insanların birbirleri ile tüm anlarını, fotoğraf ve videolarını paylaşabileceği bir sosyal paylaşım sitesidir. Facebook ile arkadaşlık kurarak sohbet edebilirsiniz. Ayrıca facebook ile çevrenizi genişletebilirsiniz.

Facebook ilk olarak Üniversite öğrencilerinin üniversite deki öğrencilerle birlikte birbirleri ile iletişim ve arkadaşlık kurabilmeleri üzerine kurulmuş bir sitedir. Daha sonra tüm üniversitelere yayılmış ve daha sonrasında da tüm Dünyaya yayılmış arkadaşlık kurma platformudur. Facebook kişilerin birbirleri ile arkadaşlık kurarak birbirleri ile tüm anlarını fotoğraf, video ve çeşitli özelliklerle paylaşmasına olanak verir. Facebook uygulaması bir milyarı aşkın kişi tarafından android cihazlara indirilmiş bir uygulamadır. Ancak web site üzerinden de birçok kişi giriş sağlamaktadır. En çok giriş yapılan sitelerden ilk üç sıraya yerleşebilen facebook nerdeyse iki kişiden birinin kullandığı bir sosyal paylaşım sitesidir.

Facebook Messenger özelliği ile de kişilerin birbirleriyle özel sohbet etmesine, mesajlaşıp, fotoğraf video göndermesine olanak tanımaktadır. Hem tüm arkadaşlarınızla duvarınızdaki fotoğraf ve videoları sunabilir. Görüşlerinizi, hisselerinizi yazabilir ve paylaşabilirsiniz. Hem de özel sohbet edebilir ve gönderim yapabilirsiniz. Facebook android cihazlara da indirilebildiği için kullanımı kolay bir uygulama ve bu yönden de kullanıcılarına güzellikler sağlıyor.

Arkadaşlık listenizdeki kişilerin paylaşımlarını duvarınızda izleyebilir ve arkadaşlarınızın paylaşımlarına yorumlar yazabilirsiniz, beğen butonuna tıklayarak beğendiğinizi belli edebilirsiniz. Paylaş butonuna tıklayarak kendi duvarınızda da beğendiğiniz gönderileri paylaşabilirsiniz. Arkadaşlık kurmak istediğiniz kişilerin ismini ve soyisimini arama yerine yazarak arkadaşlarınızı bulabilir ve arkadaşı ekle seçeneğine tıklayarak ekleyebilirsiniz. Ayrıca mesaj yazısına tıklayarak mesaj gönderebilirsiniz. Size gelen arkadaşlık isteklerine kabul et diye cevap verebilir ya da isteği silebilirsiniz. Sizi rahatsız eden kişileri engelleyebilir ve sizi site içerisinde görmelerini ve izlemelerini engelleyebilirsiniz.

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4249625/facebook-ile-hesap-olusturun-fotograf-ve-videolarinizi-paylasin