ÖSYM, İçişleri Bakanlığı 100 Memur Alımı Başvuru Kılavuzunu Yayımladı

Binlerce adayın büyük bir merakla beklediği İçişleri Bakanlığı Kaymakam alımı ilanı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı.

ÖSYM tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2017 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2017 Kaymakamlık), 9 Eylül 2017 tarihinde Ankara’da uygulanacaktır. Adaylar başvurularını, 13-20 Temmuz 2017 tarihleri arasında bir başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır."

Başvuru Şartları

# Üniversitelerin, Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki en az dört yıl süreli fakültelerden mezun olmak,

# Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1982 ve sonrası doğumlu olmak)

Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Sınava başvuruda bulunacak adaylar 13-21 Temmuz 2017 tarihleri arasında, ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinde yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ÖSYM adına 165,00 TL (%18 KDV dâhil) sınav ücreti yatıracaklardır. Adaylar, banka/ATM’den sınav ücreti ödemesi yapmamalıdır.

201

7-

Kaymakamlık Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4249588/osym-icisleri-bakanligi-100-memur-alimi-basvuru-kilavuzunu-yayimladi