2016 KPSS Ön Lisans/Ortaöğretim Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı!

ÖSYM, 2016 KPSS Ön Lisans/Ortaöğretim Branş Bazında Sıralamaları yayımladığı bir duyuru ile kamuoyuna aktardı. 

Adaylar alttaki linke bağlanarak tc kimlik numaraları ve şifreleri ile sıralamalara erişim sağlayabilecek. 

İşte ÖSYM'nin duyurusu;
''2016 KPSS Ön Lisans/Ortaöğretim:
Branş Bazında Sıralamalar

2016 Kamu Personel Seçme Sınavına Ön Lisans ve Ortaöğretim düzeyinde (2016-KPSS Ön Lisans, Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI''

2016 KPSS Ön Lisans/Ortaöğretim Branş Bazında Sıralamalar için

TIKLAYINIZ

.

KPSS HABERLERİNDEN ANINDA HABERDAR OLUN!
KPSS hakkındaki haberlerimizi anında görebilmek için KPSSCAFE sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir, andrid ile ios uygulamalarımızı ceptelefonunuza ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.
Kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4249183/2016-kpss-on-lisansortaogretim-brans-bazinda-siralamalar-aciklandi