TÜSEB Kadrolu İşçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Türkiye Sağlık Esntitüleri Başkanlığı tarafından Devlet Personel başkanlığı rfesmi internet sayfası üzerinden geçtiğimiz hafta bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda kurum bünyesinde istihdam etmek üzere 20 işçi alımı yapılacağı bildirildi.

TÜSEB tarafından yayımlanan ilanda daimi işçi kadrosuna yapılacak alımlar için başvuruların 5 Ekim günü sona ereceği bildirildi. İlana başvurular İŞKUR üzerinden alınmakta olup başvuru yapmak isteyen adayların internet şubesi üzerinden müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.

TÜSEB tarafından işçi alımı ile ilgili yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi

19/11/2004 tarihli ve 6569 sayılı Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 12 nci maddesi ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Yönetmeliğinin 10 uncu maddesi hükümleri çerçevesinde; Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının 18/09/2017 tarihli ve 1036 sayılı Oluruna istinaden 20 işçi personel alımı için açıktan atama izni verilmiştir.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre, il düzeyinde karşılanması için Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Ankara İşkur İl Müdürlüğüne 19/09/2017 tarihli ve 1046 sayılı yazımız ile işgücü talebinde bulunulmuş olup söz konusu talebimizin 26/09/2017 tarihinde yayımlanması istenilmiştir.

Söz konusu 20 daimi işçi için aranılan şartlar, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün www.iskur.gov.tr ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığının www.tuseb.gov.tr internet sayfasında yayımlanacak olup isteklilerin söz konusu ilanı takip etmeleri gerekmektedir.

Kpsscafe.com.tr   | Ankara

- KPSS Cafe, İş-Kur bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4249037/tuseb-kadrolu-isci-alimi-basvurulari-sona-eriyor