Öğretmen atamalarında yeni uygulama

Öğretmen atamalarında yeni uygulama devreye giriyor. Adaylar bundan böyle başvuru ekranında tercih ettiği okulu otomatik olarak harita üzerinden de görebilecek.
Her yıl ortalama 45-55 bin civarında öğretmen ataması yapan Milli Eğitim Bakanlığı, başvuruda bulunan adayların işini kolaylaştırmak için yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Atanmak istediği 25 okulu tercih formuna ekleyen öğretmen adayları bundan böyle başvuru ekranında tercih ettiği okulu işaretlediğinde otomatik olarak önüne bir harita gelecek. Bu harita üzerinden tercih ettiği okulların konumunu daha iyi görebilecek olan öğretmen adayları, bölgedeki sosyal tesisler ve ulaşım gibi diğer tüm imkanlara erişebilecek. Böylelikle daha bilinçli tercihte bulanabilecek olan adaylar, atandıktan sonra okulun konumu yüzünden hüsran yaşamaktan kurtulacak.

Öte yandan Bakanlığın, 'e-Hayırlı olsun' modülü geliştirdiği de öğrenildi. Buna göre; öğretmen adaylarının cep telefonuna atandıktan hemen sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın 'hayırlı olsun' mesajı gelecek. Diğer taraftan teknolojinin sunduğu imkanlardan en çok yararlanan bakanlıkların başında gelen MEB, artık internet üzerinden de konferans yapmaya başladı

TÜRKİYE

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4248854/ogretmen-atamalarinda-yeni-uygulama