İçişleri Bakanı Soylu: "Burası herkesin borazanını öttürdüğü bir yer değildir"

İçişleri Bakanı Soylu, şunları aktardı: " Türkiye'nin sistematik olarak çözemediği problemler var. Bizim bu problemleri çözmemiz lazım. Bunun için ben ne kadar milletin arasında olursam, milletvekili ne kadar milletin arasında olursa, ne kadar problemlerin hangi alanda çözüldüğünü görürse ve bir arada bunu gerçekleştirirken yani sistemi kontrol ederken, bir yanda da sistemi düzeltirse Türkiye kendine ait adımlarını çok rahat atabilme fırsatına sahip olabilir. ",

Avrupadaki durum

" Avrupa'daki durumu anlattım. Amerika'da da farklı değil. Amerika'daki sadece bir iktidar değişikliği değil, aslında Amerika rota arıyor. Yeni bir hedef, rota arıyor. O nereye gidecek onu da bilmiyoruz. O da kendi adına kendi içerisinde hem bir egemenler çatışması yaşıyor, bunun yanı sıra da 21. asırda ve bundan sonraki süreçte nasıl bir yol alacak onun arayışı içerisinde. Bizim burada en büyük avantajımız şu, biz 1699 Karlofça'dan itibaren gerileme dönemindeyiz. Biz dönem dönem bunu aşmaya çalıştık. Buna en çok yaklaştığımız dönem, Kurtuluş mücadelesinden sonra, kendi küllerinden yeniden doğan Türkiye Cumhuriyeti devletiyleydi, cumhuriyetleydi. "

Anadolu

" Bugün hangi meseleleri yaşıyorsak biliniz tarih itibarıyla bize uzak gibi geliyor ama tıpa tıp 'copy paste' diyorsunuz ya 'copy paste' 1923'ten sonra Türkiye aynı sıkıştırmalarla karşı karşıya kaldı. Türkiye'yi aynı iç tartışmaların göbeğine oturttular. Mezhep üzerinden, etnik köken üzerinden, dindarlık üzerinden, cinsiyet üzerinden, bilmenizi istiyorum ve bizi yükseltmemek için ellerinden gelen her şeyi Cumhuriyetimiz üzerine, Türkiyemiz üzerine ve Anadolumuz üzerine kurdular. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4248606/icisleri-bakani-soylu-burasi-herkesin-borazanini-otturdugu-bir-yer-degildir