ByLock'tan Gözaltına Alınan İKM (Gardiyan) Hakkında Karar Verildi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan infaz koruma memuru hakında karar verildi.

Samsun'da devam eden Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/ PDY) soruşturması kapsamında, gözaltına alınan ve haklarında dava açılan 8 kişinin yargılanması sona erdi.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşmasında tutuksuz olarak yargılamasına devam edilen sanıklar, kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi. Tutuksuz sanıklardan Bafra Cezaevinde infaz koruma memuru olarak görev yaptığı öğrenilen Zekeriya D. isimli kişinin, örgütün kriptolu haberleşme ağı olan ByLock kullandığı tespit edildi.

Zekeriya D., hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "Kesinlikle ByLock kullanmadım. Terör örgütü ile bir ilgim yok. Suçlamaları kabul etmiyorum" ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti Zekeriya D.'yi "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırırken, tutuksuz olarak yargılanan diğer şahısların ise cezalandırılmaları için yeterli delil bulunmadığından beraatlerine karar verdi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4248577/bylocktan-gozaltina-alinan-ikm-gardiyan-hakkinda-karar-verildi