56 Yaşındaki Kişi 15 Yaşındaki Kızın Çıplak Fotoğraflarını Çekti

Samsun'da meydana gelen tüyler ürpertici olayda, M.A. adlı anne, kızının bilgisayarını kurcalarken 15 yaşındaki kızı S.A.'nın bilgisayardaki bir klasörde çıplak fotoğraflarını gördü.

Kızının çıplak fotoğraflarını gören anne, yaptığı araştırma sonucu fotoğrafı akrabaları olan 56 yaşındaki M.A.'nın çektiğini tespit etti ve hemen polise şikayette bulundu. 56 yaşındaki M.A. isimli kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan M.A.'nın cep telefonunda yapılan incelemede S.A.'ya ait çıplak fotoğraflar da ele geçirildi. M.A. kendisine ait cep telefonunu daha önce akrabası S.A. adlı kıza verdiğini ve bu kızın bu telefonu kullandığını, söz konusu fotoğrafları bir arkadaşının kendisinin çektirmiş olabileceğini iddia ederek kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti. M.A., hakkında Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Hakim karşısına çıkan ve tutuksuz olarak yargılamasına başlanan M.A., hakkındaki suçlamaları mahkemede de kabul etmedi. M.A., "çocuğun cinsel istismarı ve özel hayatın gizliliğini ihlal" suçundan yargılandığı mahkemede beraat kararı çıktı.

Samsun Bölge Adliye Mahkemesine, küçük kızın ailesinin avukatı Adem Erol tarafından itiraz edildi ve M.A.'nın cezalandırılmasını talep edildi. Aynı zamanda 2. Ağır Ceza Mahkemesi savcısının da beraat kararına itirazı üzerine M.A. hakkında duruşmalı dava görüldü. Bugün Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesinde görülen davada M.A., hakkındaki suçlamaları yine reddetti. S.A. adlı kızın avukatı Adem Erol, "Hiçbir çocuk cinsel tacizde başa çıkabilecek psikolojiye sahip olamaz. Kızımızda ihanet duygusu, acizlik ve damgalanmak duygusu başlamıştır. M.A.'nın gerekli cezaya çarptırılmasını talep ediyoruz" sözlerini söyledi.

3. Ceza Dairesi heyeti, daha önce hakkında aynı suçtan beraat kararı verilen M.A. hakkındaki "özel hayatının gizliği" suçundan beraatine ilişkin Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen kararın hükmünün kaldırılmasına karar verdi, özel hayatın gizliğini ihlal suçu yerine M.A.'ya müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4248532/56-yasindaki-kisi-15-yasindaki-kizin-ciplak-fotograflarini-cekti