Yeni Dolandırıcılık Yöntemi Şoke Etti! - Kredi Kartı Sahipleri Dikkat!

Dolandırıcılar yine kredi kartı dolandırıcılığına yöneldi. Kredi kartı olanlar çok dikkatli olmalı!

 Özellikle insanların zayıf noktalarını hedef alan dolandırıcılar yeni bir dolandırıcılık yöntemi ile kredi kartı sahiplerini hedef alıyorlar. Dolandırıcılık haberlerinin ardı arkası kesilmeden yeni bir tanesi daha eklendi. Özellikle insanların zayıf noktalarını hedef alan dolandırıcılar yeni bir dolandırıcılık yöntemi ile kredi kartı sahiplerini hedef alıyorlar. Kredi kartlarından harcama yapabilmek, para çekebilmek ve yasal olmayan illegal işlerine girebilmek adına insanları dolandıran dolandırıcılar şimdilerde ise kart aidat ücretini geri vereceklerini beyan ederek dolandırıcılık yapıyorlar.

TÜM BİLGİYE SAHİPLER

Dolandırıcılar ellerinde bulunan bilgileri karşı tarafa söyleyerek öncelikle gerçek bir bankadan arıyormuş havası veriyorlar. Size ait bazı bilgileri size okuyor ve sizin kredi kartınızın aidatını geri vermek istediklerini veya iptal etmek istediklerini ifade ediyorlar. Eğer buna sevinip “ tamam “ derseniz macera buradan sonra başlıyor.

HER BİLGİYİ SIRALAYIP, EKSTRA BİLGİ İSTİYORLAR

- İlk olarak sizleri x bankasından aradıklarını ifade ediyorlar. - Hemen arkasından sizin adınızı soyadınızı söylüyorlar. - Kredi kartı numaranızın ön yüzünden bulunan rakamları okuyorlar. - Sizden kesilmiş olan kart aidatını hesabınıza geri yükleyebilmek adına başka bilgiler istiyorlar. - Size verdikleri bu güven ve ispatlama duygusu sonrasında sizden ekstra bilgi istiyorlar. - Sizden teyit etmek amacı ile kredi kartınızın son kullanma tarihi ve CV2 numaralarını istiyorlar. - Eğer son kullanma tarihi ve CV2 numaralarını söylerseniz kredi kartınızdan işlem yapmak için yetki vermiş oluyorsunuz. Bu bilgileri alan dolandırıcılar saniyeler içerisinde hesabınızdan istedikleri kadar para çalabiliyorlar.
Bu tarz işlemler için bankanız ile yüz yüze görüşmeden kesinlikle bilgi vermeyin. Unutmayın ki, hiç bir banka sizden bu bilgileri asla istememektedir. kaynak: isbilgisi.com

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4248531/yeni-dolandiricilik-yontemi-soke-etti-kredi-karti-sahipleri-dikkat