Bozdağ "Zeytin Dalı Harekatında 42 Askerimiz Şehit Oldu, 202 Askerimiz Yaralandı"

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu. Afrin'de kahraman ordumuzun sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatında bugüne kadar 42 askerimizin şehit olduğunu, 202 askerimizin yaralandığını söyleyen Bozdağ, 3 bin 381 bölücü hainin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

212 BÖLGE KAHRAMAN ORDUMUZ TARAFINDAN TERÖRİSTLERDEN ARINDIRILDI

Toplam 212 bölgenin kontrol altına alındığını hatırlatan Bekir Bozdağ, TSK'nın bölgedeki hiç bir sivili hedef almadığı söyledi.

İran'da düşen özel Jet ile ilgili de konuşan Bekir Bozdağ, "Başaran Holdişng'e ait özel jet İran sınırları içinde malesef düştü. Uçakta bulunan yolcular ve mürettebat malesef hayatını kaybetti. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Hayatını kaybedenlerin naaşlarına ulaşıldı. Onlarla ilgili işlemler devam ediyor.Elimizdeki verilere göre kazanın nedeni şuanda belli değil. Bunların net sonucu kara kutunun incelemesinden sonra diğer verilerin incelemensinden sonra ortaya çıkacaktır." dedi.

BÖLÜCÜ HAİNLER RAHAT DURMUYOR

Almanya'daki bölücü terörist saldırılarıyla ilgili Almanya'nın Ankara Büyükelçiliğine nota verildiğini söyleyen Bozdağ, Alman hükümetinin sessizliğinin düşündürücü olduğunu söyledi. Bozdağ, "Bu saldırılardan büyük endişe duyuyoruz Orada yaşayan Türklerin güvenliğinden Alman hükümeti sorumludur." dedi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4248437/bozdag-zeytin-dali-harekatinda-42-askerimiz-sehit-oldu-202-askerimiz-yaralandi