Pasif Sigara İçicileri Diş Hastalıkları Yaşıyor!

Sigarayı içmeyen fakat pasif içici pozisyonunda olan kimselerde ağız ve diş sağlığı problemleri olduğu ispatlandı. Pasif içicilerin sigara konusunda çok dikkatli olmaları gerekiyor!
Pasif İçiciler Dikkat!

 Diş eti hastalıkları sadece tiryakileri değil pasif içicileri de vuruyor! Sigara içmediği halde sigara dumanı soluyanlar, sigaranın zararlı etkilerine maruz kalıyor. Araştırmalar dumana maruz kalanlarda diş eti hastalıkları riskinin %62 daha fazla olduğunu gösterdi.
Sigara içmediği halde sigara dumanı soluyanlar, sigaranın zararlı etkilerine maruz kalıyor. Daily Mail gazetesinde yayımlanan yeni bir araştırma, pasif içicilerin diş eti rahatsızlıkları açısından da yüksek risk altında olduğunu gösterdi. Sigara dumanına maruz kalanlarda diş eti rahatsızlıkları riski yüzde 62 artıyor. 

RİSK YÜZDE 62'LERDE 

ABD'deki North Carolina Üniversitesi'nden bilim insanları, sigara içmeyen ortalama 20 yaşındaki 3 binden fazla kişinin sağlık verilerini inceleyerek bu sonuca ulaştı. Sigara içenlerde diş eti rahatsızlıklarına çok sık rastlandığını hatırlatan bilim insanları, pasif içicilerde de bu hastalığın görülme riskinin yüzde 62 fazla olduğunu belirledi.   Tarafsız Bölge

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4248001/pasif-sigara-icicileri-dis-hastaliklari-yasiyor