DPB de Duyurdu! Tercihler Başladı - KGM Personel Alıyor

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından Karayolları Genel Müdürlüğü'nün 180 sözleşmeli personel alımına ilişkin duyuru yayımlandı.

Sabah saatlerinde ÖSYM resmi internet sayfasından KGM personel alımı için tercih sürecinin başladığı adayların ais.osym.gov.tr üzerinden 3 Nisan 2018 tarihine kadar tercihlerini yapabilecekleri belirtilmişti.

Konuyla ilgili bir duyuru da DPB'den geldi. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sayfasından yapılan duyuruda, "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 4 üncü maddesinin (B) fıkrası hükümleri ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” a göre Genel Müdürlüğümüz Merkez ve Taşra teşkilatında istihdam edilecek 180 adet sözleşmeli personel pozisyonuna Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme ile personel istihdam edilecektir." ifadelerine yer verilirken, duyuru , kılavuz ve tercih sürecine dair tüm detayların www.osym.gov.tr adresinden öğrenilebileceği söylendi.

Yerleştirme işlemlerinin sonuçlanmasından sonra yerleşen adaylara dair tüm detayların KGM resmi sitesinden yapılacağı da bildirildi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4247845/dpb-de-duyurdu-tercihler-basladi-kgm-personel-aliyor