MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kurs Başvurularının Bitmesine Sayılı Saatler Kaldı!

Milli Eğitim Bakanlığı, dershanelerin kapanması ardından ortaya çıkan eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak amacı ile destekleme ve yetiştirme kurslarını düzenledi. 

Dershaneler kapandıktan sonra liselere yahut üniversitelere hazırlanan öğrenciler sınavlara nasıl hazırlanacaklarını bilemedi. Maddi durumu iyi olan aileler çocuklarını özel okullara yolladı ve özel dersler sağladı fakat maddi durumu o kadar iyi olmayan ailelerin çocukları mağdur oldu.

İşte bu durumu ortadan kaldırmak amacı ile MEB, destekleme ve yetiştirme kurslarını düzenledi. Bu kursların kayıtları, başvuruları ve dersleri tamamen ücretsiz. 

MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kursları ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olacaktır. İlkokul öğrencileri bu kurslardan faydalanamayacak.

BAŞVURULAR...

MEB'in ücretsiz yetiştirme ve destekleme kurslarına başvurular 22 Eylül 2016 tarihinde başlamıştı. Başvurular 27 Eylül 2016'da sona erecek. İçinde bulunduğumuz gün bitecek olan başvurularda hiçbir ücret alınmıyor.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları 3 dönemden meydana gelecek ve bir öğrenci toplamda en fazla 5 ders alabilecek.

Tüm velilerin ve öğrencilerin aklında Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında birçok soru işareti var. Sitemize gelen sorular kapsamında küçük bir araştırma yaptık ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın konu hakkında soru cevap şeklinde bir bildiri yayımladığını gördük.

Mesela; Kurslar hangi derslerden açılır?, Destekleme ve Yetiştirme Kursları sonuçları ne zaman açıklanacak?, İlkokul öğrencileri için destekleme ve yetiştirme kursları açılabilecek midir? gibi birçok soruya cevap verildi.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları hakkında merak edilen herşey için yaptığımız haberimize gitmek için lütfen

TIKLAYINIZ.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4247637/meb-destekleme-ve-yetistirme-kurs-basvurularinin-bitmesine-sayili-saatler-kaldi