Çavuşoğlu Açıkladı: 3 İl'e Hızlı Tren Geliyor , Güzergahlar Belirlendi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan son dakika açıklaması beldi. Bakan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada 3 il için hızlı tren müjdesi verdi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, milyonların beklediği müjdeyi duyurdu. Bakan Çavuşoğlu resmiTwitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bir hayal daha gerçek oluyor. Söz verdiğimiz Antalya-Burdur-Isparta yüksek hızlı tren güzergahı belirlendi uygulama projeleri başlıyor."

Güzergah Belirlendi

TCDD Genel Müdürlüğü tarafından, uygulama projeleri başlatılan Eskişehir- Kütahya- afyonkarahisar yüksek hızlı tren hattına ek olarak Isparta- Burdur- Antalya yüksek hızlı tren projesinde güzergah belirlendi

Çalışma Ne Zaman Başlayacak?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarınin, Bakan Çavuşoğlu'nun verdiği müjde ile ilgili çalışmalara bir an önce başlayacağı ve bu uygulama projeleri tamamlandıktan sonra da hattın yapımıyla ilgili ihaleye çıkılarak, inşaatına da başlanacağı öğrenildi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun ise süreci yakından takip ettiği öğrenildi.

Memur alımları grubumuza katılmak için --->tıklayınız   

ios mobil uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek için ----> tıklayınız 

android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için ---->>> tıklayınız

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4247515/cavusoglu-acikladi-3-ile-hizli-tren-geliyor-guzergahlar-belirlendi