Devlet Bahçeli "Bre Hayasızlar , Bre Hayırsızlar"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Yenikapı'da düzenlenen 'evet' mitinginde konuştu. Buradaki konuşmasında özellikle Ana Muhalefet partisini hedef alan konuşmalar yapan Bahçeli, 16 Nisan'da 'hayır' diyenlerin kaybedeceğini öne sürdü.

Bahçeli : "16 Nisan’ın Türkiye’nin kamburlarından kurtulması için bir milat olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Ulaşacak özlemlerimiz, varacağımız yüksek ülkülerimiz vardır. Ayrı ayrı değil birlikte durursak sonuç alırız, yalnızlık Allah’a mahsustur bir olmalıyız. Yemin tutulmak içindir bağlanmak içindir biz yemin ettik mi unutmayız. Yemin edince bozguncuları silkeleriz. İstanbul’a soruyorum öyle bir cevap veriniz ki sesiniz Bizans’ı zelzele gibi sallayan ecdadımızın duruşu olsun. Hangi kudurmuş bu evetlere rağmen tuzak kurabilecek. Evet diyorsunuz zaafa sur çekiyorsunuz. Evet diyorsunuz zayıf düşmüş milli bünyeye şuur katıyorsunuz. Evet demek bir adım önde olmaktır. Evet demek birim, iriyim, diriyim demektir. 'MHP nerede' diye soran bazı aymazlar da görülüyor. 'MHP ne yapıyor' diye soruşturan bazı ahlaksızlar görülüyor.

Ekranlardan zehir gibi hezeyan saçıyorlar. Bre hayasızlar, bre hayırsızlar. MHP milletiyle iç içe meydanlarda, salonlarda, Anadolu’nun bağrında halen anlamıyor musun?Uyku bile haramdır, dünya üzerinde bunlara rahat huzur kalmamıştır, sonları gelmiştir. Bir CHP milletvekili evet diyenleri denize dökmekten bahsetse de bunların alayı 16 Nisan'a kadar kâbus görecek, sonunda sandığın dibine çakılacaktır. Bir hafta sonra demokrasi hazımsızlarına dersini verecektir. Kaçanları tutup kovalamacılara merak salanları harman gibi savuracak mısınız? 15 Temmuz bir milattır, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Türk Milleti'ne yüz yıllardır diş bileyen emperyalistler, 15 Temmuz’da tekrar hücuma geçtiler. Devletimizin çökmesini amaçladılar, milletimizin iradesine ipotek koymak istediler. Sizler destansı mücadele ile tüm dünyaya sadece demokrasi değil aynı zamanda cesaret, irade ve insanlık dersi verdiniz. Ecdadımıza layık bir duruş sergilediniz." dedi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4247499/devlet-bahceli-bre-hayasizlar-bre-hayirsizlar