Yargıtay Başkanlığı Zabıt Katipliği Uygulama Sınavı Sonuçları İçin Adaylar Sabırsız!

Yargıtay Başkanlığı; zabıt katibi, hizmetli ve şoför alımları yaptığına dair bir ilan yayımlamış; bu ilan detayında da zabıt katipliği kadrosuna Ortaöğretim/Lise, Önlisans ve Lisans kadrolarına yönelik alımlar yapacağını aktarmıştı. Adaylara farklı günlerde ve belirli sayılarla uygulanan klavye sınavlarında, Yargıtay Başkanlığınca son derece zor metinler verildi. Bu metinler arasından hatasız şekilde üç dakikalık süre boyunca en az 90 kelimeyi yazmaları istendi.

Ankara Balgat binasında sınava katılan binlerce aday, zorlu metinler arasından en az 90 kelime yazmaya çalışarak; mülakata girmeye hak kazanmak için uğraştılar. Adaylar arasından en çok kelime yazan adaydan başlamak üzere yapılacak sıralamada, mülakata kazanmaya hak kazananlara, Yargıtay Başkanlığınca belirtilecek tarihlerde sözlü mülakatlar uygulanacaktır.

Uygulama sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Üstünden epey bir zaman geçmiş olmasına rağmen Yargıtay Başkanlığı henüz klavye sınavının sonuçlarını açıklamadı. Sınava katılım sağlayan binlerce aday, sınav sonuçlarının açılmasını merak ve heyecan içinde beklemektedirler. Bizler de onların sesine kulak vererek, Yargıtay Başkanlığınca sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz, aktarıyor olacağız. Ancak tahminlerimiz çerçevesinde; sınav sonuçları önümüzdeki hafta içinde açıklanacak şeklinde ifade etmek mümkündür.

Sonuçlar açıklandığında bildirim almak için uygulamayı indirin > TIKLAYINIZ

Facebook grubumuza katılmak için > TIKLAYINIZ

kpsscafe.com.tr | ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4247361/yargitay-baskanligi-zabit-katipligi-uygulama-sinavi-sonuclari-icin-adaylar-sabirsiz