O Kanun İçin Yeni Açıklama Geldi: Yeniden Görüşülecek

Cinsel istismar yasası hakkında son dakika açıklaması geldi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, bugün düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, cinsel istismar düzenlemesine ilişkin çalışmanın bittiğini ancak son kez Bakanlar Kurulunda görüşüleceğine değindi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, yaptığı açıklamada cinsel istismar düzenlemesine ilişkin çalışmanın tamamlandığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı: "Uzlaşılamayan bir konu yok. Çünkü uzlaşmayı gerektirecek bir durum yok ortada, tamamen karar alınması gereken bir konu var. Bu konuda da gerekli kararlar alındı. Ancak bu kararların ilgili yerlere sunumu gerekiyor. Gündem nedeniyle bugün de Bakanlar Kuruluna bu konuda Sayın Bakanımız bir sunum yapma fırsatı bulamadı. Muhtemeldir ki önümüzdeki Bakanlar Kurulunda bu konu gündeme gelebilir. Ama bilmenizi isteriz ki çalışma bitti, kararlar verildi. Son kez Bakanlar Kurulunda konunun bir müzakeresi yapılacaktır.

İçerikle ilgili şu anda detay vermeyelim. Daha önce de açıkladığımız çerçevede cezaların artırılması, caydırıcılık bakımından son derece önemli. Bu konuda adımlar atılıyor. Bu suça bu suçu işleyenlerin cezalarının infazından sonraki süreçlerde takibi kontrolü nerede ikamet ediyorlarsa orada ilgili birimler tarafından bilinmesi ve kontrol altında tutulması, bu tür eğilimleri olan veya bu tür suçları işleyen kişilerin bazı işlerde çalışmasının, çalıştırılmasının engellenmesi çocuklara yakın yerlerde bunların bulunmaması gibi bir dizi öneri var. Tabii bunun içerisinde başka şeyler de var ama bunlar nasıl olacak? Bundan tamamı dediğim gibi Bakanlar Kurulunda müzakere edildikten sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır"

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4247138/o-kanun-icin-yeni-aciklama-geldi-yeniden-gorusulecek