Trump'ın Türk Danışmanından ABD' nin PYD Desteği Hakkında Açıklama

ABD' nin yeni başkanı Trump' ın Türk danışmanına, gündemin önemli konu başlıkları yöneltildi. Bunlardan bazılarına verilen yanıtlara haberimiz aracılığıyla erişim sağlayabilirsiniz. İşte çiçeği burnundan başkan Donald Trump' ın Türk danışmanının verdiği yanıtlar...

ABD' nin PYD desteği

Süreceğini hiç zannetmiyorum. Bu Türkiye'nin yöneticilerinin alacağı tavıra da bağlı. Bence ABD'yle olan tartışılmaz ortaklık seviyesine geri gelinmesi lazım. Trump yönetimi çok ciddi ve sert insanlardan oluşuyor. Bu insanlarla gerçekten dürüst, açık kartlarla politika yapılması lazım.

Fetullah Gülen' in iadesi

Bence verir. Çünkü Sayın Trump radikal terörün her türlüsüne karşı. Fethullah Gülen'in de misyonu belli.

İade süreci

İade konusunda hukuki sürece saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Ama şunu söyleyebilirim, Trump'ın seçilmesiyle artık Gülen üzerindeki koruma kalkanı kalkmıştır. Ben Trump'a şunları ilettim: Biz laik Türkler, Gülen'i cihatçı olarak görüyoruz. Büyük bir dini akımı yönetiyor.

Trump önerilere kulak asacak mı?

Ben önerdim, son karar mercii Başkan Trump. Ama şunu hatırlatayım Sayın Trump 13 dakikalık ilk konuşmasının 3 dakikasını radikal terörle mücadeleye ayırdı. Bu sanırım ipucu veriyor.

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4247099/trumpin-turk-danismanindan-abd-nin-pyd-destegi-hakkinda-aciklama