'FETÖ'den Gözaltı Haberleri' Sonrası Serdar Kuzuloğlu'ndan İlk Açıklama!

Sosyal Medyayı Şok Eden 'FETÖ Gözaltısı Haberleri' Sonrası Serdar Kuzuloğlu'ndan İlk Açıklama!

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden yazar Serdar Kuzuloğlu, bu sabah saatlerinde twitter üzerinden 'FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınıyorum' tarzında bir tweet atmış daha sonra paylaşımını silmişti. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran paylaşımla ilgili saatlerce herhangi bir resmi açıklama gelmemiş ,daha sonra Kuzuloğlu'nun konuyla ilgisinin olmadığı gerekçesiyle serbest bırakıldığı haberleri gelmişti. Konu hakkında internet sitesi üzerinden bir açıklama metni yayınlayan Kuzuloğlu şu ifadelere yer verdi, "

"Kabaca özetleyecek olursak, bu sabah 05:00’te başlayan süreçte memleketin son kanser türü FETÖ ile olmadık, akıl almaz, hala inanamadığım bir kesişme yaşadım. Tatsız bir şaka gibi algıladığım bu olayda benim dışımda herkes ummadığım kadar ciddiydi.

Anlatmak, aktarmak için içim içimi yiyor. Ancak soruşturmada gizlilik kararı olduğu için yukarıdaki cümleden öte bir şey paylaşamıyorum. Ne mutlu ki (belki de bu tip soruşturmalar arasında tarihe geçecek bir örnek olarak) aynı gün içinde ifademi verip, haklılığımı aktarıp, serbest bırakıldım. Şu an evimde, olayın şokunu atlatmaya çalışıyorum.

Bütün bu süreçte başından sonuna dek bana son derece yardımcı, kibar ve şefkatli davranan Emniyet Teşkilatı mensuplarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Ve elbette en büyük teşekkürümü avukatlarım Ayşegül Özata ve Gökhan Ahi’ye iletiyorum.

Sosyal ve geleneksel medyada mesajlarıyla, haberleriyle konuyu duyuran, destek olan; tanıdığım, tanımadığım HERKESE de tek tek teşekkürler. Acı da olsa böyle vesileler gece gündüz faydalı olmak için çalışıp çabaladığım insanların varlığını hatırlatıyor. Ne güzel dostlar biriktirmişim meğer. Hiçbir şey boşa değilmiş. Bana yaşama sevinci veriyorsunuz.

Hayatımın en uzun ve en yürek sıkıştıran günlerinden biriydi. Bunu da yaşamış olduk. Sağlık olsun diyelim. Bu vesileyle bir kere hatırladım: Allah kimseyi bir dakikalığına bile özgürlüğünden mahrum bırakmasın.

İlk fırsatta daha güzel meseleler ile yeniden bir arada olacağız."

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4246978/fetoden-gozalti-haberleri-sonrasi-serdar-kuzuloglundan-ilk-aciklama