Adalet Bakanlığı 2300 Memur Alımı (Zabıt ve İcra Katibi) Bekleniyor!

Geçtiğimiz yıllarda İcra Katipliği pozisyonu için ilana çıkan kurum, bu yıl da hemen hemen aynı dönemde ilana çıkacak. Bünyesine 800 icra katibi memur alımı yapacak. Ayrıca Adalet Bakanlığından çok sayıda zabıt katibinin de görevine son verildiğini aktaracak olursak öne sürülen 1500 zabıt katibi alımıyla beraber, toplamda 2300 memur alımının söz konusu olduğunu ve bu durumun şuan için en net olan hali olduğunu söyleyebiliriz.

Kurum, geçen yılın bu dönemlerinde icra katibi pozisyonu için ilana çıkmış, bu ilanda adaylar tarafından merakla beklenmişti. Ancak sosyal medyada geniş yankı uyandıran ve bizimde daha önce dile getirdiğimiz icra katipliği ilanının çok yakında yayımlanacağı ifade ediliyor. İlgili habere ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Adalet Bakanlığı ihraçları büyük bir alımın habercisi olabilir.

Bakanlık bünyesinden FETÖ ile mücadele sonrası, zabıt katipleri, infaz koruma memurları ve diğer personeller kurumdan çıkarıldılar. Dolayısıyla burada da son derece büyük bir açığın olduğunu görmek mümkün. Öyle ki yapılacak olan hakim ve savcı alımlarını da göz önünde bulundurursak, bu 1500 zabıt katibi memur alımının daha da fazla olacağını söylemek mümkün.

Adalet Bakanı açıklamadı, adaylar merakla bekliyor.

Son derece emin ve keskin ifadelerle, sosyal medyada dolaşan bu alım haberlerinin şuan için Adalet Bakanı tarafından bir açıklamaya kavuşturulması mümkün olmadı ancak, yakın bir zamanda bu duyurunun da geleceğini düşünüyoruz.

Tercihleri doğru yapmak önemli.

KPSS 2016/2 tercihlerinizde yardım almak ve diğer üyelerle yardımlaşmak isterseniz Facebook grubumuza katılabilirsiniz. Ayrıca tüm memur alımları cep telefonunuza bildirim olarak gelsin isterseniz KPSS CAFE mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için TIKLAYINIZ

Facebook grubumuza kayıt olmak için TIKLAYINIZ

kpsscafe.com.tr | ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4246749/adalet-bakanligi-2300-memur-alimi-zabit-ve-icra-katibi-bekleniyor