Kayseri Patlamasında Yaralanan Askerden Açıklama: " Çok farklı olaylar oldu "

Kayseride teröristlerce düzenlenen hain saldırıdan gazi olarak ayrılan Komando Çavuş Tolga Öğütlü, hain saldırının iç yüzüne dair önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında, otobüsün kendilerini otoparkta beklediğini, üç ayrı otobüsün kendilerine tahsis edildiğini ve normal şartlar altında bu otobüse sivillerin binmesinin yasak olduğunu aktardı.

Olay günü otobüsün sivil bir yolcuyu aldığını, patlamanın gerçekleştiği yerde sivil yolcunun indiğini ve arkasına bakarak tedirgin hareketlerle hızlıca uzaklaştığını ifade etti. Ayrıca açıklamasında, kendilerini takip eden aracın farkına vardıklarını, Gazi Komando Çavuş Tolga Öğütlünün de bu araca baktığı sırada patlamanın gerçekleştiğini aktardı. Ayrıca otobüsün güzergah değişikliği yaptığını ve farklı istikametten ilerlediğini de ifade etti.

Şehitlerimiz bize siper oldular, onları da kurtarmak isterdim.

Patlama sırasında ayakta duran şehitlerin bedenlerinin kendilerine siper olduğunu, onlar sayesinde hayatta kalabildiklerini ifade etti. Patlamanın ilk 10 dakikasında askerlerin kendilerine yardım ettiğini, daha sonra sivillerin yardıma koştuğunu ifade etti. Bacağı kopan bir arkadaşının bacağını kemeriyle sıktığını aktaran kahraman asker, " Onları da kurtarmak isterdim, ama artık yapacak birşey yoktu. " ifadelerine yer verdi.

" Bir ölür, bin diriliriz. "

Olay sonrasında kendisinde pek hasar bulunmadığını ancak şehit olan silah arkadaşlarına üzüntüsünü aktaran Komando Çavuş, " Biz çok kararlıyız, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak. Ben bunu söylerken bile tüylerim diken diken oluyor. Gözümüzü kan bürüdü bizim, çünkü biz bu olayı yaşadık. Bir ölür, bin diriliriz. " ifadelerini kullandı.

kpsscafe.com.tr | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4246521/kayseri-patlamasinda-yaralanan-askerden-aciklama-cok-farkli-olaylar-oldu