Bakan'dan Yeni Açıklama Geldi ! 'Çalışmalar Sürüyor' Yüzbinlerce Kişi Kamuya Alınacak

Bakan'dan Yeni Açıklama Geldi ! 'Çalışmalar Sürüyor' Yüzbinlerce Kişi Kamuya Alınacak 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron işçilerin kamu kurum ve kuruluşlarında sürekli işçi statüsünde istihdamına yönelik 700 bini aşkın başvuru alındığını, sürecin nisan ayına kadar devam edeceğini söyledi.

ŞİMDİYE KADAR 700 BİNDEN FAZLA BAŞVURU ALINDI

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Muş'tan karayoluyla Bitlis'e giden Bakan Sarıeroğlu, partisinin Bitlis Kadın Kolları 5. Olağan Genel Kurul toplantısına teşrif etti. Bakan Sarıeroğlu burada taşeron işçilerin kamuda istihdamına yönelik çalışmalara dair önemli açıklamalarda bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, "Şu ana kadar sisteme giren incelemesi tamamlanan başvuru sayısı 700 bini geçmiş durumda. İnceleme devam ediyor. Süreç nisana kadar devam edecek. Sayı da artacak. Başvurular sisteme girildikten sonra şartları taşıyıp taşımadıkları kontrol ediliyor." ifadelerini kullandı.

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri ve çok daha fazlasını yakından takip etmek için kpss cafe mobil uygulamasını cep telefonunuza ücretsiz indirebilirsiniz.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4246110/bakandan-yeni-aciklama-geldi-calismalar-suruyor-yuzbinlerce-kisi-kamuya-alinacak