Mecliste PÖH Alımıyla İlgili Basın Toplantısı

Mecliste PÖH Alımıyla İlgili Basın Toplantısı

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Polis Özel Harekat alımlarıyla ilgili TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Son polis özel harekat alımlarında kadın kontenjanı ayrılmadığına dikkat çeken Arzu Erdem, gelecek alımlar için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan kontenjan sözü alındığını, Yeni Polis Özel Harekat Alımlarında Kadın kontenjan ayrılacağını söyledi. 'Vatan aşkının cinsiyeti olmaz' kadın adaylara bu tür alımlarda daha fazla kontenjan ayrılmalı mesajı veren Erdem, daha önce önlisans mezunu adayların da POMEM için başvuru yapabilmesi için bir çok girişimde bulunmuştu.

SON POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMINDA NELER OLMUŞTU?

Polis Özel Harekat Alımlarındaki KPSS şartının kaldırılması mezuniyet şartının da en az lise ve dengi okullardan mezun şeklinde değiştirilmesi sonucunda son 10 bin kişilik polis özel harekat alımına 300 binin üzerinde başvuru gerçekleşmişti. İlgili alımlarda kadın kontenjanının ayrılmaması büyük tepki çekmişti. MHP'li Erdem, bugün Meral Akşener tarafından kurulan İyi parti ile ilgili soruları da yanıtsız bıraktı.

ADAYLAR PÖH ALIM İLAN BEKLİYOR

İçişleri Bakanlığı'nın polis özel harekat alımı için adayların meraklı bekleyişi sürüyor. Kaç kişilik alım olacağı, başvuru şartlarının son alıma göre değişip değişmeyeceğiyse merak konusu. Söz konusu gelişmelerden siz değerli ziyaretçilerimizi haberdar etmeyi sürdüreceğiz. Tüm askeri personel ve polis alımı haberleri cep telefonunuza gelsin istiyorsanız TIKLAYINIZ

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Emniyet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4245956/mecliste-poh-alimiyla-ilgili-basin-toplantisi