EGM 5 Bin Özel Harekat Polisi Alımı Sınav Sonuçları Açıklandı!

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca alınacak olan 5 Bin kişilik özel harekat polisi alımlarının sınav sonuçları açıklandı. İşte detaylar...

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca Üniversite Mezunu adaylar arasından alınacak olan 5000 Özel Harekat branşlı polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılan sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

 

Emniyetin açıklamasına göre 5 bin kişinin alınacağı sınava 17.756 başvuru oldu. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde (POMEM) eğitime alınacak polis memuru adaylarının sayısına göre, sınavda başarılı olan asil aday ve ilgili mevzuat uyarınca kadronun % 30’u oranında yedek aday belirlendi.

Adaylar sınav sonuçlarını, Emniyet Genel Müdürlüğünün http://www.egm.gov.tr/ internet sitesi ile Polis Akademisi Başkanlığının http://www.pa.edu.tr/​ internet sitesinden, T.C. kimlik numarası ve sekiz rakamlı doğum tarihini girerek öğrenebilecekler. Bu açıklama, Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliği hükümleri uyarınca adaylara tebliğ niteliğinde olup, sınav sonuçları hakkında ayrıca açıklama ve adayların kendilerine yazılı tebligat yapılmayacak.

Asil olarak başarılı olan adaylar en geç 06 Aralık 2015 günü saat 18:00’e kadar planlandıkları Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde hazır bulunacaklar.

Asil kazanan adayların Polis Meslek Eğitim Merkezine geçici kaydı sırasında eksik belge getiren, intibak eğitimi için bildirilen günün mesai bitimine kadar başvuruda bulunmayan, intibak eğitimi sırasında kendi isteği ile eğitim merkezinden ayrılan veya ilgili mevzuat gereği Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencisi olamayacakları sağlık kurulu raporu ile tespit edilen adayların yerine, puan sırasına göre yedek adaylar çağırılacak.

Sınav Sonuçları İçin

TIKLAYINIZ.

- KPSS Cafe, Emniyet bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4245722/egm-5-bin-ozel-harekat-polisi-alimi-sinav-sonuclari-aciklandi