Gardiyan (İnfaz Koruma Memuru/İKM) Maaşları Ne Kadar?

Adalet Bakanlığına 7500 infaz koruma memuru (ikm) alımı gündemde. Adaylar tarafından merakla beklenen bu alımın yanı sıra, adaylar infaz koruma memurlarının yani gardiyanların çalışma koşullarını, mesai saatlerini, aldıkları maaşları merak ediyorlar… Bizlerde tüm bu konularda sizleri aydınlatmaya çalışacağız.

*İnfaz Koruma Memurları (İKM) mesai saatleri nasıldır?

Gardiyanlar, vardiyalı sistemde çalışırlar. Mesaileri 3 vardiya periyodundan oluşan sistematik ile yürütülür. Bu sistematik ise şöyle uygulanmaktadır: 1. Vardiya 08:00 – 16:00 2. Vardiya 16:00-00:00 3. Vardiya 00:00-08:00

*Gardiyanların maaşları ne kadardır?

Adalet Bakanlığı tarafından infaz koruma memurlarına 2300-2400 TL civarı maaşlar ödenmektedir. Birçok kişi tarafından merak edilen bu konuya yanıt verirken, gardiyanların sürekli olmamakla birlikte aylık 200-250 TL civarı ek ödemeler aldığı da olmaktadır.

Gardiyan alımlarından anında haberdar olabilirsiniz.

KPSS CAFE mobil uygulamamızı indirerek, kamuya yapılacak tüm personel alımlarından ve infaz koruma memuru alımlarından anında haberdar olabilirsiniz. Mobil uygulamamızı ücretsiz olarak Android ve iOS marketleri üzerinden indirebilirsiniz.

Facebook ve Twitter hesaplarımızı takip ederek, sosyal medyada da ülke gündemi ve personel alım ilanlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Kamu bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4245210/gardiyan-infaz-koruma-memuruikm-maaslari-ne-kadar