İş Görüşmelerinde İlk 7 Saniye Çok Önemli!

İş görüşmelerine giderken, anlık yapacağınız hareketler ya da konuşmalar, o firma ile yolunuza devam edip ya da etmeyeceğinize karar verdirir. Özellikle ilk 7 saniye çok önemlidir.

 İş hayatına girecek olan kişilerin korkulu rüyası olan mülakat sorularını bugün sizler için çok özel bir makale ile sunuyoruz. Bu makalemiz sayesinde yeni gireceğiniz işinizde mülakat kısmına kadar geldiğiniz zaman elenmeden kolayca geçebileceksiniz. Genellikle birçok kişinin sınavda başarılı olduğunu ancak; sosyal hayatta yeteri kadar aktif olmaması sebebi ile elendiğini biliyoruz. Birçok kişi bugün mülakattan korkarken sizler vereceğimiz taktikler sayesinde kolayca mülakatlarınızdan geçebileceksiniz.

İLK 7 SANİYEDE İŞİ BİTİRİN

Bir işe gireceğinizi ve yazılı sınavı derece ile kazandığınızı varsayalım. Mülakat vakti gelip çattığı zaman başarılı olan bu kişiyi görüşmeye girecek olan kişiler merak edecektir. Beklentinin de yüksek olması mülakatı biraz daha zorlaştırabilir. Özellikle çok başarılı bir şekilde geçilmiş olan yazılı sınav sonrasında bu mülakatlar çok tehlikeli olabiliyor. 
İlk 7 saniye kuralı ise şöyle bir şekilde gerçekleşmektedir. İçeriğe girdiğiniz andan itibaren sadece 7 saniye içerisinde karşıdaki kişiyi etkilemeniz gerekecektir. Tokalaşma ve selamlaşma kısmında karşı tarafa olumlu enerji vermeniz sizin yararınıza olabileceği gibi karşı tarafın kafasında düşünceleri de bir anda değiştirebilirsiniz. İlk 7 saniye kuralı birçok iletişim uzmanı ve profesör tarafından da tanımlanmış ve onaylanmıştır. İlk 7 saniye içerisinde karşı tarafa eğer iyi bir intiba bırakabilirseniz mülakatın giden seyrini de olumlu hale çevirebilirsiniz. 
Tam tersi olursa da bunu çevirmeniz çok zor olacaktır. Karşı taraf ilk 7 saniyede sizin notunuzu verdiği gibi kafasında da sizin nasıl bir insan olduğunuzu canlandırmaya ve hayal etmeye başlayacaktır. İşte bu an son derece tehlikeli ve olumsuz bir durum oluşturabilen bir andır.  iş bilgisi

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4244972/is-gorusmelerinde-ilk-7-saniye-cok-onemli