Recep Tayyip Erdoğan, Muhtarlar Toplantısı'nda Konuşuyor!

Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin konularda yaptığı konuşmasında Musul, FETÖ, PKK , Misaki Milli konularını ele aldı. 

PKK'nın inlerine ineceğiz diyen Erdoğan, ''Bakınız Türkiye 30 yılı aşkın süredir PKK terör örgütüyle mücadele ediyor. Bu örgütün yaklaşık 40 bin mensubunu imha ettik, ama eylemlerini durduramadık. Çünkü biz uzun yıllar PKK bize saldırdığında karşılık veriyorduk. Bundan sonra ülke içinde veya dışında PKK'yı saklandıkları inlerinde bulup bertaraf edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Uzun zamandır dillerde olan Misaki Milli konusunda ise, ''Maalesef hem batı hem de güney sınırlarımızda Misak-ı Milli hedeflerimizi koruyamadık. Dönemin şartları itibarıyla bu durumu mazur görenler, göstermeye çalışanlar olabilir. Bu yaklaşımı bir yere kadar mazur görmek mümkündür. Asıl vahimi, zorunluluklardan kaynaklanan bu durumu esas olarak kabul edip kendimizi tamamen bu kabuğun içine hapsetme anlayışıdır. Biz işte bu anlayışı reddediyoruz. Türkiye'yi 1923'ten beri böyle bir kısır döngüye hapsedenlerin amacı coğrafyamızdaki bin yıllık varlığımızı, Selçuklu ve Osmanlı geçmişimizi bize unutturmaktır.'' açıklamasını yaptı.

Ülkemizin yakasını bırakmayan terör örgütlerine asla rahat nefes aldırmayacağını söyleyen Erdoğan ''DHKP-C gibi örgütlerin mensuplarını inlerinde yakalayıp adalete teslim ediyoruz. FETO ile de aynı şekilde mücadele ediyoruz.'' dedi.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4244848/recep-tayyip-erdogan-muhtarlar-toplantisinda-konusuyor