Whatsapp'tan Bir Yasak Daha!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan WhatsApp Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarını üzecek haber resmen duyuruldu. Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp'ın yeni yasağı çok konuşulacağa benziyor...Tüm detaylar haberimizde...

WhatsApp uygulamasının yetkilileri çok tartışılacak bir yasak için çalışmalarına hız verdi.

Sosyal paylaşım platformu Facebook'un bünyesinde yer alan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıların kolay hamlelerle kullandıkları o hizmeti sona erdireceklerini açıkladılar..

EKRAN GÖRÜNTÜSÜ YASAKLAMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

WhatsApp'a yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre söz konusu yasağın hizmete alınmasıyla beraber kullanıcılar sohbet ekranı üzerinden ekran görüntüsü alamayacaklar.

Bu konuda WhatsApp yetkilileri özellikle son dönem içerisinde yaşanan olaylar ve güvenlik konusunda bir dizi adım atma planlarında bulundu.

Söz konusu sebeplere göre uçtan uça şifreleme sistemlerinin hayata geçirilmesini düşünen şirket bu sayede iki kişi arasında yaşanan konuşmaların gizli kalması adına ilk adımı atacakları belirtildi.

PARMAK İZİ UYGULAMASI DÜZENLEMESİ

WhatsApp ayrıca yeni bir parmak izi doğrulama sistemi üzerinde de çalışmalarına hız verdi ve henüz gelişme aşamasında olduğu ifade edilen bu özelliklerin tamamlanmasıyla beraber WhatsApp yeni sürüm güncellemesini yayımlayacak.

Ancak özelliklerin ne zaman hizmete sokulacağıyla alakalı olarak en ufak bir açıklama yapılmamıştır.

KPSSCAFE.COM.TR | ANKARA

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4244515/whatsapptan-bir-yasak-daha