Sabiha Gökçen Yolcu Sayısında Yüzde 21 Artış

Sabiha Gökçen Yolcu Sayısında Yüzde 21 Artış

İstanbul Sahiba Gökçen Uluslararası Havalimanı yolcu sayısı bu senenin ilk iki ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine nazaran yüzde 21 artış göstererek 5 milyon 70 bin 260'a ulaştı.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından yapılan açıklamada, Türkiye'nin en fazla yolcu trafiğine sahip ikinci havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nın 2018'e tarihi bir rekorla giriş yaptığı, ilk iki ayda yolcu sayısının 5 milyonu geçtiği bildirildi. Sabiha Gökçen'den yapılan bilgilendirmede bu yılın ilk iki ayında 1,6 milyon dış hat yolcusu uçuş yaparken, dış hat yolcu sayısındaki artış yüzde 19 olarak belirtildi. Yine aynı dönemde iç hat yolcu sayısının 3.4 milyon olarak gerçekleştiği, bunun geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 21'lik artış olduğu belirtildi.  

Sabiha Gökçen Havalimanı Üst Yöneticisi Ersel Göral, "2017 yılını yüzde 6 oranında bir büyüme ile kapattıktan sonra tüm odaklanmamızı 2018 yılına çevirmiştik. Ocak ayından sonra şubat ayında da elde ettiğimiz çift haneli yolcu artışı, 2018 yılı hedeflerimiz için bizi daha da umutlandırdı." dedi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4244411/sabiha-gokcen-yolcu-sayisinda-yuzde-21-artis