Çerkez Cengiz'e Operasyon! 'Çerkez Cengiz Kimdir?'

Çerkez Cengiz'e Operasyon! 'Çerkez Cengiz Kimdir?'

İstanbul'da suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, 2 kişi gözaltına alındı.  İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, bazı suçlardan hakkında arama kararı olduğu öğrenilen Çerkez Cengiz ismiyle daha önce bazı haberlerle gündeme gelen Cengiz Şıklaroğlu'nun yakalanması için Beykoz'da bir adrese operasyon düzenlendi.

Çerkez Cengiz olarak bilinen Cengiz Şıklaroğlu ile bir adamının gözaltına alındığı operasyonda evde yapılan aramalarda 14 av tüfeği , 1 tabanca ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Daha önce 10 aylık hapis için 100 araçlık konvoyla cezaevine giren fakat tutuklanmayan Çerkez Cengiz hakkında 'Reklam yapıyor' iddiaları çıkmış, Şıklaroğlu bu konuyla ilgili sosyal medya hesabından çok sert açıklamalarda bulunmuştu.

ÇERKEZ CENGİZ KİMDİR?

Sosyal medyadaki kendi anlatımlarına göre Kurduğu Angels Yachts şirketi Türkiye’nin en büyük lüks yat üreticilerinden. Bunun yanında 7 şirket daha kurarak bir ‘holdinge’ dönüştü. Kendisinin kartvizitinde de Angel Group CEO’su Cengiz Şıklaroğlu yazıyor.Şıklaroğlu’nun grubunun bünyesinde vip otomobil kiralama, rüzgar türbinleri ve pil ithalatı yapan Angel Energy, Angel Organics ile organik tohum ithalatı yapan firmalar da bulunuyor. Ayrıca bir kozmetik şirketi de yar alıyor. Ama en gözde şirketi askeri silahlar da üreten Silahsan. Zaten Instagram hesabından sık sık silahlarla çekilmiş pozlar yayınlamayı da ihmal etmiyor.Cengiz Şıklaroğlu, İTÜ Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümünde okudu. Şıklaroğlu sosyal medyayı oldukça yoğun kullanıyor. Özellikle evinde beslediği vahşi hayvanlar, lüks yat ve otomobiller ile birlikte çekilmiş fotoğrafları Instagram hesabını süslüyor.Kardeşlik adını verdiği de bir grubu var. Bu grubun internet sitesi bulunuyor ve girişinde Cengiz Şıklaroğlu’nun bu gruba dair bir açıklaması yer alıyor. Ancak grubun faaliyetlerinin ne olduğu hakkında bir bilgi bulunmuyor.

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4244298/cerkez-cengize-operasyon-cerkez-cengiz-kimdir