Darbeyi Adil Öksüzle Yöneten İkinci İsim Belli Oldu! Kemal Batmaz Kimdir?

15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ tarafından gerçekleşen darbe girişimini yöneten ve hakkında yakalama emri çıkartılan Adil Öksüzle birlikte bir kişinin daha darbeyi yönettiği anlaşıldı.Ankara Cumhuriyet Başsavclılığının,darbe girişimi ile ilgili açmış olduğu soruşturmada,Akıncı Hava üssünde 15 Temmuz gecesi beraber bulunan  Kağıt AŞ'nin eski Genel Müdürü Kemal Batmaz tutuklanmıştı.Vermiş olduğu ifade de;11 Temmuz 2016 günü Adil Öksüz ile beraber Amerika Birleşik Devletleri'ne gittiğini,2 gün sonrada tekrar geri döndüğünü ve Akıncı Hava Üssü'nün yakınlarında Adil Öksüzle beraber ev tuttuğunu itiraf etti.

Kemal Batmaz Kimdir? 

Vikipedia'dan Alınan Ancak Netliği Kazanmayan bilgiler doğrultusunda;

Kemal C. Batmaz (d. 1 Eylül 1954, İstanbul), Türk eski millî futbolcu, teknik direktör. Bursaspor ve Beşiktaş'ın eski futbolcularındandır.

1970'li ve 1980li yillarda Bursaspor ve Beşiktaş'da ve Üsküdar Anadolu da forma giymiştir.

19 kez millî takımlara çağrılan Kemal Batmaz, 5 kez Türkiye U-18, 3 kez Türkiye U-21, 9 kez de Türkiye A Millî forması olmak üzere toplam 17 kez millî formayı giymiştır.

1990'ların başından beri Türkiye profesyonel futbol liglerinde yardımcı antrenörlük ve teknik direktörlük yapan bir futbol adamıdır.ayrıca ümit millî takım antrenörlüğü de yapmıştır millî takımlar marmara sorumluluğu ve altyapı kordınatörlükleride yapmıştır, Bursaspor'a yakınlığıyla bilinir. 1998-99 sezonunda teknik direktör Sakıp Özberk ile yollarını ayıran Bursaspor'un üç hafta teknik direktörlüğünü yapmıştır. Son olarak 2006-07 sezonunda Bursa Merinosspor'u çalistırıştır.

Kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4243982/darbeyi-adil-oksuzle-yoneten-ikinci-isim-belli-oldu-kemal-batmaz-kimdir