Asgari Ücret Hakkında Karar Verildi!

Son günlerin gündemine bomba gibi düşen asgari ücret konusuna açıklık getiren Naci Ağbal, neler söyledi?

Asgari Ücret Söylentilerde olduğu gibi düşecek mi? Yoksa bakanların açıklama yaptığı gibi sabit mi kalacak?

Ödemelerin asgari ücretten düşüreleceği konusu gündeme gelince akla asgari ücret düşüyor mu? soruları geldi. Evet asgari ücret düşüyor. Tam 70 TL kesinti olacak! Asgari ücretten alınacak olan 70 TL kesinti hakkında geçtiğimiz günlerde bakanlar birçok açıklama yapmıştı.

Bakanların açıklamaları kapsamında asgari ücret düşmeyecek, kesintiler AGİ'den karşılanacak, vatandaş mağdur edilmeyecek ve asgari ücret sözü tutulacak! 

Vatandaşa verilen 1.300 TL asgari ücret sözü tutulacak denmişti! Maliye Bakanı Naci Ağbal, bu sözleri destekler nitelikte konuştu. İşte Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın asgari ücret konusundaki sözleri;

"Biz söz vermiştik, asgari ücret bin 300 liranın altına düşmeyecek. Ekimde bir bekâr için ücret bin 231 liraya düşüyor yani son üç ayda 69 lira azalma meydana gelecek. Evli eşi çalışmayan biri, bir çocuğu var bu kişinin maaşı bin 344 lira normalde maaşı şimdi bin 274 lira oluyor. Yani bin 300 liranın altına düşüyor. Biz diyoruz ki bu maaş düşmeyecek. Asgari ücret alanlardan maaşı düşmüşse kaç lira düşmüşse biz bunu tamamlayacağız. Evli, iki çocuklu kişinin maşı bin 300 liradan 25 lira aşağı düşüyor. Bunu tamamlıyoruz."

Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıklaması kapsamında asgari ücret düşmüyor! Zaten geçinmesine asgari ücret yetmeyen vatandaş artık derin bir nefes alabilecek.

kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4243662/asgari-ucret-hakkinda-karar-verildi