Tek hayalim atanmak

yasemin burak Adlı üyemiz soruyor;
merhabalar hocam. öncelikle iyi akşamlar diliyorum.
beni size birden fazla sorum olacaktı lise ve önlisans programımı muhasebe olarak tamamladım. açıköğretimden maliye okuyorum. çalışmıyorum ve kpss hazırlık kursuna kaydımı yaptırdım. tabiki herkes gibi tek hayalim atanmak. nasıl bi çalışma uygulamalıyım kaç puan almalıyım kaç puan hedeflemeliyim ve bu hedef puan için nasıl bi çalışma uygulamalıyım bana yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar.

hakan_alp Adlı Yetkilimizin Cevabı;
Merhabalar , Maliye son sınıf öğrencisi iseniz lisans düzeyinden sınava girmenizi öneririm öncelikle.Yok değilseniz 2 yıllık olarak sınava hazırlanacaksınız.Matematik alt yapınız nasıl öncelikle bu önemli.Bu baz alınarak bir program yapılabilir.Diğer alanlar okunup anlaşılabiliyor ancak matematik öyle değil.Ayrıca şimdiden hedefinizin olmasında fayda var bu da 90 ve üzeri olmalı.Altında alsanız da atanabilirsiniz belki ama hedefin yüksek olması atanmayı kolaylaştırır.
Lisans ile önlisans puan hesaplaması biraz farklılık gösteriyor.Önlisansta 90'a yakın puan almak biraz daha kolay oluyor.Artı konuların farklı olması da cabası.
Bu işi programlı bir şekilde ilerletmeniz gerekiyor.Günde 2-3 alana vaktinizi ayırıp (örneğin tarih-matematik , Türkçe-Coğrafya gibi) konu çalışması ardından bol soruyla takviye yapmalısınız.Konular tam bitmeden soru çözülmemeli , önemli yerler not alınmalı bilhassa tarih için yazılmalıdır.2 alan çalışırken bunu ocak ayına doğru 3 alana çıkarabilirsiniz.Böylece konularınız hemen biter tekrar yapma şansınız doğar.Şubat-Mart gibi de denemelere başlayabilirsiniz.Bu da sizi sınav formatına hazırlar ayrıca hız kazandırır.Şimdiden iyi çalışmalar dilerim.

- KPSS Cafe, KPSS Rehber bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4243639/tek-hayalim-atanmak