Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacağını İlan Etti

Yüzüncü Yıl Üniversitesi, 25 Haziran Cumartesi günü erken saatlerde  yayımladığı duyuru metni ile beraber bünyesinde istihdam etmek üzere öğretim üyesi alımı yapacağını ilan etti.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi, DPB'de yayımladığı ilan ile bünyesine hangi birimlerde hangi akademik personelleri alacağını ayrıntılı şekilde duyurdu. Haberimiz sayesinde Yüzüncü Yıl Üniversitesi akademik personel ilanı hakkındaki ayrıntılara erişim sağlayabilmektesiniz.

Üniversitenin bu ilanını başvurular 27 Haziran 2016 tarihinde başlıyor. Bu ilana son başvuru tarihi ise 11 Temmuz 2016 olarak belirtilmiş durumda.

İşte Üniversitenin akademik personel ilanı;

''T.C.YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ'NDEN

 Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda ünvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır.''

Üniversitenin adaylarda istediği şartlar;

*657 Sayılı Kanun'un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak

*Adayların 2547 Sayılı Kanun'un 5772 sayılı Kanun'la değiştirilen 23.25. ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamak

*Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekir.

Bu şartları taşıyan adayların;

*Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuracakları Anabilim Dalını belirtir dilekçelerine; özgeçmiş, doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarının birer suretini ekleyerek 6 adet CD ortamında Rektörlüğe

*Doçent kadroları daimistatüde olup, başvuracak adayların başvuru dilekçelerine; özgeçmişlerini, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserlerini ve bilimsel çalışma ile yayınlarını kapsayan 4 adet CD'yi ekleyerek Rektörlüğe

*Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa özgeçmişlerini, doktora belgelerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD şeklinde ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekir.

*Yardımcı Doçentler için, Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavından en düşük 70 puan almak

*Atamalar, Üniversitenin Senatosunca belirlenen Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama Kriterlerine göre yapılır.

*Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvurabilirler. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılır.

*Başvurular şahsen yapılır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmez.

Daha fazla ayrıntı için lütfen

TIKLAYINIZ.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Akademik bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4243354/yuzuncu-yil-universitesi-ogretim-uyesi-alimi-yapacagini-ilan-etti