PAEM 2 Bin 200 Polis Alımına İlişkin Başvuru Şartları(Yaş ve KPSS Şartı Nasıl Olacak?)

PAEM 2 Bin 200 Polis Alımına İlişkin Başvuru Şartları (Yaş ve KPSS Şartı Nasıl Olacak?)

Emniyet Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz gün yani 13 Temmuz 2017 tarihinde önemli bir açıklamada bulundu, alım bekleyen adaylara müjdeyi verdi.

Polis Amirlikleri Eğitim Merkezi'ne alınacak olan 2.200 polis alımı kapsamında Resmi Duyuru yayımlandı. Başvuruların  17 Temmuz – 2 Ağustos 2017 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden www.pa.edu.tr online olarak yapılacağı adaylara bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü 2200 polis alımına dair kılavuz henüz yayımlanmadı fakat daha önceki tüm alımların lisans mezunlarından yapıldığı, yaş şartının ''31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak'', KPSS şartı ise 70 puan olarak gerçekleştiği biliniyor. Yönetmeliklerde geçen bu şartların yeniden uygulanması beklense de, İçişleri Bakanlığı'nın karar değiştirmesi ile beraber şartlarda ufak değişiklikler görülebilir.

Polis Amirlikleri Eğitim Merkezi 2000 erkek 200 kadın olmak üzere toplam 2.200 ilk derece amirlik eğitimi komiser yardımcısı adayı öğrenci alımında başvurular önümüzdeki hafta içinde start alacak. Adaylar kılavuzu görmek için heyecan içinde bekliyor.

Polis Amirlikleri Eğitim Merkezi alımına dair yayımlanan açıklamayı görebilmek için lütfen TIKLAYINIZ

GELİŞMELERDEN ANINDA HABERDAR OLUN! 
PAEM alımına dair tüm ayrıntıları anında haber almak isterseniz alttaki uygulamalarımızı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Konu hakkında yorumlarda bulunmak için lütfen buraya --->>tıklayınız   ios mobil uygulamamızı cep telefonunuza yüklemek için ----> tıklayınız android mobil uygulamamızı ücretsiz yüklemek için ---->>> tıklayınız

kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Askeri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4242911/paem-2-bin-200-polis-alimina-iliskin-basvuru-sartlariyas-ve-kpss-sarti-nasil-olacak