LYS 3 Ne Zaman Başlayacak ? ( Sınav Kaç Saat Sürecek ? )

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanan LYS 3 saat kaçta başlayacak ? Adaylara sınavda soruları cevaplamaları için ne kadar süre tanınacak ? Tüm detaylar haberimizde... 

Bilindiği gibi 25 Haziran 2016 tarihinde Lisans Yerleştirme Sınavı - 2 Fen Bilimleri ve Lisans Yerleştirme Sınavı - 5 Yabancı Dil uygulandı. 

25 Haziran 2016 tarihinde uygulanan LYS'lerin ilk oturumu saat 10.00'da gerçekleştirildi. Sınav saat 12.15'de sona erdi. Gerçekleştirilen ilk oturuma katılan adaylar Lisans Yerleştirme Sınavı - 2 Fen Bilimleri ( Fizik, Kimya ve Biyoloji ) oturumuna katılmış oldular. 

Aynı gün içerisinde uygulanan ve saat 14.30'da başlayan bir diğer sınav ise Lisans Yerleştirme Sınavı - 5 Yabancı Dil idi. Bu sınavda 120 dakika sürdü ve adaylar saat 16.30'da oturumu bitirdiler. 

Bugün ise Lisans Yerleştirme Sınavı - 3 Edebiyat ve Coğrafyo oturumu gerçekleştirilecek. Sınav saat 10.00'da başlayacak. Sınavda adaylara soruları yanıtlamaları için 120 dakika süre tanınacak ve sınav 12.00'da sona erecektir. 

Sınav haberlerinden, Kamu haberlerinden, Meb, ÖSYM, YÖK ve diğer Kurum ve Kuruluşların haberlerinden personel alım ilanlarından ve sınav sonuçlarından anlık olarak haberdar olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken KPSS CAFE  android uygulamamızı indirmektir.

Kpsscafe.com.tr / ANKARA

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4242739/lys-3-ne-zaman-baslayacak-sinav-kac-saat-surecek