Ahmet Davutoğlu'nun Yeni Görevi Hakkında Flaş İddia-İşte Yeni Görevi

AK Parti Konya Milletvekili ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile iligli flaş bir iddia ortaya atıldı.

12 Ağustos günü Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı ve ünlü yazar Atılgan Bayar, sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapmış ve Ahmet Davutoğlu'na yeni bir görev verileceğini söylenmişti. Bayar yaptığı açıklamada "Yakın bir zamanda Ahmet Davutoğlu'nun sistemin içinde, Reis'in yanında önemli bir görev üstleneceğini düşünüyorum" demişti. Bayar'ın bu iddiasının ardından bir iddia da Sözcü Gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı'dan geldi.

Gürcanlı kaleme alığı yazısında Ekim 2017'de yapılacak TBMM Başkanlığı seçimlerinde AK Partinin adaının Ahmet Davutoğlu olacağını iddia etti. Gürcanlı kaleme aldığı yazısında şu ifadelere yer verdi:

"AKP'de son dönemde moda deyim 'metal yorgunluğu'. AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafından konuşmalarında, toplantılarında sık sık dile getirilen bu tabir, AKP örgütünde ciddi rahatsızlık yaratmış durumda. Erdoğan'ın "yolsuzluk yapanları kenara alacağız" —dikkat buyurun; ‘yargıya havale edeceğiz' değil, ‘kenara alacağız'- cümlesi de bu 'metal yorgunluğu' söylemine eklenince, AKP'nin içi iyiden iyiye karışmış durumda.

Bu söylem,  

partide bir şekilde görevden ayrılan/alınanların 'FETÖ'cü' ya da 'yolsuzluğa karıştı' söylentileriyle karşı karşıya kalma tehlikesini doğurdu. Ancak Ankara siyasi kulislerine göre, AKP yönetimi partideki bu içten içe büyüyen rahatsızlığı bastırmak için en kesin yolu bulmuş durumda, başbakanlık görevinden, yine 'ansızın' alınan Ahmet Davutoğlu'na, bir şekilde 'iade-i itibar' yapılacak; Böylece de, AKP'de 'görevinden ayrılanlar değersizdir' izlenimi silinecek, 'nöbet değişimi' söylemine geri dönülecek. Bu amaçla, ekimde yapılacak TBMM başkanlık seçimlerinde, Davutoğlu'nun İsmail Kahraman yerine 'başkan adayı' yapılması gündemde. Elbette son kararı Erdoğan verecek…"

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4242296/ahmet-davutoglunun-yeni-gorevi-hakkinda-flas-iddia-iste-yeni-gorevi