Lg Snapdragon 808 kullanacak

Lg modelleri ile beraber kullanıcılarına sunduğu akıllı telefonlar ile beraber kullanıcıların beğenisini kazanıyor ve kullanıcılarına daha yeni özellikler sunuyor.

GFX'in veritabanı listesinde LG G4'ün özellikleri ortaya çıktı. İsimsiz bir kaynağa göre G4'ün Güney Kore'de çıkacak modelinde bu işlemci mevcut. Ancak ortaya çıkan taptaze bir rapor işin aslının böyle olmadığını ve LG'nin Snapdragon 810'dan vazgeçtiğini ileri sürüyor. En güzeli detayları biraz daha karıştıralım ve neler olduğuna bakalım.

Korea Times'ın haberine göre adı açıklanmayan bir kaynak Qualcomm'un Snapdragon 810'daki ısınma problemini çözmediğini ve LG'nin bu yüzden daha az kuvvetli olan 6 çekirdekli 808'den diğer seçeneğinin olmadığını belirtti.

LG G4, İstanbul'da ilk defa gösterilecek!

Aynı kaynak Qualcomm'un senenin 2. yarısından itibaren Snapdragon 810'daki aşırı ısınma sorunlarını çözebilmesinin olası olduğunu da iddia etti. Bu vaziyet önceki bazı rivayetlerle aksi. Biraz zamanda geriye gidersek TSMC'nin içindeki kaynaklar mart ayı ortasında 810'daki problemin giderileceğini ve daha fazla üretimin olacağını vurgulamıştı.

Aslında öykü gayet güzel başlamıştı. LG, G Flex 2'de kullandığı Snapdragon 810'da herhangi bir problem olmadığını açıklamıştı. Sistem çipiyle alakalı emniyet vermişti. Buna karşın Samsung Snapdragon 810'dan vazgeçti ve kendi işlemcisini S6/S6 Edge'te kullandı. 810'un ısınma problemi geçtiğimiz yıldan beridir gündeme geliyor.

Sizin bu konuda düşünceniz nedir? Snapdragon 810'un ısınma problemi hakkındaki ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4242280/lg-snapdragon-808-kullanacak