Terörden Kaçan Ailelere Devlet Kucak Açtı!

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terör saldırılarından kaçıp, Bitlis'e yerleşen tam 75 aile devletin kolları altına sığındı. 

Son zamanlarda durmak bilmeyen terör olayları nedeni ile Bitlis'e, Hakkari, Şırnak, Mardin, Batman, Diyarbakır ve ilçelerinden aileler geliyor. 

Devlet bu mağdur ailelerin daha fazla mağdur olmaması için Sosyal Ekonomik Destek (SED) kapsamında maddi destek veriyor. 

Tatvan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü (SHM) Emredin Aydoğan bu uygulamalar hakkında şu açıklamalarda bulundu;

''Amacımız özellikle okula giden öğrencilere yardımcı olabilmek. Kız çocuklarını okula gönderebilmek için verdiğimiz bir yardım. SHM'e vatandaşı, devletle buluşturan el olacaktır.

Bu vesileyle vatandaşlarımıza aslında tespit odaklı değil de arz odaklı hizmet ediyoruz. SMH bünyesinde terör mağduru ailelere sosyo-psikolojik destek sunulması ve bu ailelerin periyodik takibi için ekip oluşturduk. Bu ekip haftalık ve aylık olarak düzenli şekilde vatandaşları ziyaret ediyor. Böylelikle sorunlar yerinde tespit edilip, çözüme kavuşturuluyor. Vatandaşlarımızı bu anlamda mağdur etmeden devletle buluşturmanın gayreti içindeyiz."

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4241968/terorden-kacan-ailelere-devlet-kucak-acti