Kapatılan Vakıf Üniversitelerinin Kayıt Tarihleri Uzatıldı!

Yükseköğretim Kurulu, kapanan vakıt yükseköğretim kurumları hakkında çok önemli bir duyuru yayımladı. 

Yükseköğretim Kurulu, 28 Eylül 2016 tarihinde resmi web sayfasında yayımladığı ilan duyurusu ile kapanan eğitim kurumlarının kayıt tarihlerinin uzatıldığını adaylara bildirdi.

Kapanan eğitim kurumlarının öğrencilerinin gözü kulağı Yükseköğretim Kurulu'ndan gelecek olan duyurularda. Biz de kpsscafe olarak Yükseköğretim Kurulu'nun bu konudaki her duyurusunu sizlere ulaştırıyoruz. Zaten tüm yetkililer, kapanan kurumlarının öğrencilerinin sadece YÖK'ü dikkate almasını, onun duyuruları ile hareket etmesinin doğru olduğunu söylüyor.

Kayıtlar İçin Son Tarih Ne Zaman?

Adayların tercih sonuçları kapsamında yapacakları kayıtlar için belirlenen tarihlerde uzatılma kararı alındı. e-kayıt için son tarih 29 Eylül 2016 saat 23.59 olarak düzeltildi. Kurumlara şahsen kayıtlar için ise 29 Eylül 2016 mesai bitimine kadar adaylara süre verildi.

15 Temmuz 2016 gecesi başlayan darbe girişimi olayları sonrasında başlayan soruşturmalar ile tüm ülkedeki kamu kurumları ile özel kurumlar didik didik araştırılmış kurumların bir kısmı hakkında kapatılma kararı alınırken, kurum personellerinin büyük bir kısmı da açığa alınıp işlerinden atıldı.

Bu soruşturmalar kapsamında özel eğitim kurumlarının FETÖ ilişiği olanlarının tamamı hakkında kapatılma kararı alındı. Bu okullarda eğitim gören öğrenciler tekrar tercih yaparak puanlarına göre tekrar başka okullara yerleştiriliyor.

Öğrencilerin mağdur olmaması için Yükseköğretim Kurulu elinden geleni yaparak seberfer olmuş durumda. YÖK duyuruları ve kapanan okulların son dakika haberleri için bizi takip etmeye devam ediniz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4241812/kapatilan-vakif-universitelerinin-kayit-tarihleri-uzatildi