Kritik Görüşme Sonrası İlk Açıklama Geldi: AK Parti-Saadet İttifakı Olacak mı?

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, Saadet Partisi Genel Merkezine gelerek Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi. İkili arasında görüşme sona erdi. Karamollaoğlu yaptığı açıklamada, 'İttifakla ilgili görüşümüz belli, gündemimizde yok" ifadelerini kullandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, SP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.

Görüşme sonrasında Şentop görüşme ile ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu ise basın mensuplarının seçim ittifakı ile ilgili sorusuna “Gündemimizde ittifak yok” şeklinde yanıt verdi.

Dünyanın her tarafı ile ilgili konuştuklarını ve görüş alış verişi yaptıklarını dile getiren Karamollaoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandu: “Her konuya da girdik. İttifak kelimesi geçti de, seçim zamanı olmadığı için ben dedim ki 'Şu an ittifak bizim gündemimizde yok.' Size söylediklerimi aynen ona söyledim, ağırlıklı olarak Türkiye’nin genel meseleleri ile ilgili görüşlerimizi aktardık kendisine. Dünyadaki gelişmelerle ilgili ve seçim yasaları ile ilgili bir takım fikirlerimizi aktardık. Onların da tabii kendilerine göre bir takım çalışmaları var, onları aldık, fikirlerimizi tekrar aktardık. İhtiyaç olursa tekrar bir araya geliriz. Şu an tekrar bir araya gelmemiz için herhangi bir program yapmadık. Medyada bu ittifak havası nasıl oluştu, herhalde bu kanun teklifinden dolayı oluştu. MHP ile AK Parti arasındaki ittifak görüşmesinden başka bir ittifak gündemde değil. Bizim görüşme yapmayacağımız bir parti olmaz, herkesle görüşürüz ama özellikle seçim atmosferine girilirken bugünkü şartlara göre karar veririz” 

Kpsscafe.com.tr  |Ankara

- KPSS Cafe, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4241760/kritik-gorusme-sonrasi-ilk-aciklama-geldi-ak-parti-saadet-ittifaki-olacak-mi