Twitter'da Yeni Dönem Resmen Başladı!

Twitter'da Yeni Dönem Resmen Başladı!  

Dünyanın en popüler internet sitelerinden birisi olan Twitter'da yeni dönem resmen başladı. Twitter'daki paylaşımlarda bulunan 140 karakter limiti, artık 280.

Twitter karakter sayısı, Japonca , Korece ve Çince dilleri dışında 280'e çıkarıldı.  Mikroblog uygulaması twitter, tekil paylaşımlardaki 140 karakter sayısını 280 karaktere çıkardığını duyurdu.

Twitter'dan yapılan resmi açıklamada, uygulama tarafından desteklenen 35 dilde kullanıcıların bundan böyle 280 karakterlik paylaşım yapabileceği belirtildi. Tek bir paylaşımın 140 karakteri aşamaması platformun belkide en önemli özelliğiydi. Bu özelliğin 280 karakter olarak değiştirilmesinin, twitter'a nasıl bir etkisi olacağı merak konusu. Twitter ürün geliştirme müdürünce duyurulan değişiklikle ilgili yapılan açıklamada, "Eylül ayında herkesin Twitter'de kendini dilediğince ifade etmesini sağlamak üzere 140 karakter sınırını genişletmek için deneme başlattık. Bunu yaparken Twitter'ı Twitter yapan hızı ve cesareti korumayı amaçlıyoruz." ifadelerine yer verildi.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4241221/twitterda-yeni-donem-resmen-basladi