Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Açıkladı; Terörü Ancak Eğitimle Yeneriz!

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Belediyesi'nin düzenlediği bayramlaşma töreninde konuştu.

Sivas Belediyesi Bayramlaşma Töreni'ne davetli olan İsmet Yılmaz, bayramlaşma konuşması ardından Türkiye'nin eğitim sistemi hakkında ve gündemdeki olaylar hakkında bir konuşma gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bayramda birlik ve beraberliğe daha çok önem verilmesini gerektiğini söylerek yoksulların, gariplerin unutulmamasını istediğini belirtti. Milli Eğitim Bakanı Bakan Yılmaz, "Dış güçlerin maşası olan bir terör örgütü olduğu sürece, 'Türkiye'de ezan dinmez, bayrak inmez, şehitler ölmez, vatan bölünmez' diyenler olduğu sürece bu mücadele ilelebet devam edecektir." açıklamasını yaptı.

Türkiye'nin Önündeki Engeller

Yılmaz, "Nedir Türkiye'nin önündeki problem? Terör, ekonomi ve eğitim problemi. Terör probleminde nasıl bir mücadele veriliyor, gördünüz. Şehitlerimiz, gazilerimiz oluyor. Ama dış güçlerin maşası olan bir terör örgütü olduğu sürece, 'Türkiye'de ezan dinmez, bayrak inmez, şehitler ölmez, vatan bölünmez' diyenler olduğu sürece bu mücadele ilelebet devam edecektir." diyerek Türkiye'nin çözüleyemecek hiçbir sorununun olmadığını anlattı.

Son zamanlarda bitip tükenmeyen terör olayları hakkında Bakan Yılmaz, "Hak yolunda, doğru yolda olan da bu aziz millettir. Bu milletin 80 milyonunu ayrı tutmaksızın bir arada tutuyor, hizmet götürüyoruz. Sadece 80 milyona da değil, Suriye'de, Irak'ta, Balkanlarda, Kafkaslarda, dünyanın dört bir tarafında başı sıkışan Türkiye'ye gelir. Ne zamanki başları sıkışsa, derde düşseler o zaman Türkiye onlara ev açıyor, kapı açıyor, gönüllerini açıyor, ekmeğini paylaşıyor. Biz birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bu terör belasını yeneriz, ondan hiç şüpheniz olmasın." dedi.

Bakan, Türkiye'nin en büyük sorunlarından birinin de ekonomi olduğuna değinerek, "Türkiye son çeyrekte 4,8 büyüdü. 26 çeyrek üst üste büyüyen dünyadaki ender ülkelerden birisi. Dünyada en fazla büyüyen, gelişmekte olan ülkeler arasında 5'inci sıradayız. Her şeye rağmen, bu sıkışıklığa, çevremizdeki ateş çemberine, savaşlara rağmen, Türkiye'nin ilk çeyrekte yüzde 4,8 büyümüş olması Türkiye'deki güven ve istikrarın değerini göstermektedir. Bu güven ve istikrar sürdüğü sürece, Türkiye büyüyecektir. Büyüme üretim demektir, üretmek istihdam demektir. Biz de istiyoruz ki insanımıza daha çok hizmet verelim. Bu büyüme de gösteriyor ki Türkiye inşallah bu bölgenin ekonomik alanda da yükselen yıldızı olacaktır." değerlendirmesini yaptı.

Eğitim sistemimizi yükseltmek adına çok çalıştıklarını belirttikten sonra "Çünkü biz inanıyoruz ki terörü yenmek eğitimle mümkündür. Biz inanıyoruz ki yoksulluğu yenmek eğitimle mümkündür. Türkiye'nin eğitimini aldığımız noktadan çok iyi bir noktaya getirdik. Bundan sonra da bizden sonraki geleceklere bayrağı en üst seviyede teslim edeceğiz." dedi.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4241120/milli-egitim-bakani-ismet-yilmaz-acikladi-teroru-ancak-egitimle-yeneriz