Başbakan'dan Türk Bayrağı Yakan Yunanlılara "Bu Densizlikleri Muhatap Bile Almıyoruz"

Başbakan'dan Türk Bayrağı Yakan Yunanlılara "Bu Densizlikleri Muhatap Bile Almıyoruz"

AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Tufan Erhürman ile ortak basın açıklaması yaptı.

Türkiye'nin şart gözetmeksizin her türlü durumda KKTC'nin yanında olduğunu ve bundan sonra da olacağını söyleyen Yıldırım, adada kalıcı çözüm olması için Güney Kıbrıs Rum tarafından zihnen bu duruma hazır olması gerektiğini söyledi.

Kıbrıs adası etrafındaki sondaj gerilimiyle ilgili de konuşan Yıldırım, "Kıbrıs adasının etrafındaki her türlü doğal zenginlikler adada yaşayan bütün halkın ortak varlığıdır. Buralarda tek taraflı girişilen faaliyetler asla bizim tarafımızdan hoş karşılanmaz. KKTC de bunu hoş karşılamaz. Emrivakilerle yapılacak benzeri kışkırtıcı faaliyetler karşılığını da uygun şekilde görecektir." dedi.

Yunanistan'da Türk bayrağı yakan densizlerle ilgili de konuşan Yıldırım, "Bayrak ülkelerin onurudur, gururudur. Bayrağa yapılan hakaret o ülkeye yapılmış sayılır. Bunun kabul edilebilir yanı yoktur. O bayrağın uğruna canlarımızı veriyoruz. Bu ve buna benzer densizlikleri yapanları muhatap bile almıyoruz" dedi.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4241117/basbakandan-turk-bayragi-yakan-yunanlilara-bu-densizlikleri-muhatap-bile-almiyoruz