Bursa'daki Patlamadan Acı Haber: 18 Yaşındaki Lise Öğrencisi Hayatını Kaybetti

Son dakika haberi bugün Bursa'dan geldi. Edinilen bilgilere göre bir doğalgaz patlaması olduğu ve ve 1 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Edinilen son dakika bilgilerine göre bir evde meydana gelen doğalgaz patlaması sonucu 18 yaşındaki Elif Geldi isimli kız, okula giderken hayatını kaybetti. Babası ile birlikte okula gitmek için otobüs durağına yürüdüğü sırada meydana gelen patlama okula giden kızın canından olmasına neden oldu.

Bursa'nın Merkez Osmangazi ilçesi Bahar Mahallesi Ziyapaşa Sokak'ta 56 yaşındaki Hikmet G.'ye ait tek katlı evde doğalgazdan kaynaklı patlama oldu. Büyük bir gürültüyle meydana gelen patlama ile havaya uçan ev harabeye döndü. Patlama sonucu okula gitmek isteyen 18 yaşındaki Elif Geldi ile 32 yaşındaki Şehmuz Bora da enkazın altında kalarak yaralandı. Yaralılara ilk müdahale mahalle sakinleri tarafından yapıldı ve bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. Enkazın altından çıkarılan 3 kişi 112 ambulanslarıyla Muradiye Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Patlama sonucu ağır şekilde yaralanan 18 yaşındaki lise öğrencisi Elif Geldi doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Baba İsa geldi ile başından yaralanan Şehmuz Bora'nın durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Başından yaralanan Şehmuz Bora, "Ben işe gidiyordum. Ne olduğunu anlamadım. Enkaz altında kaldık. Kızı tanımıyorum" sözlerini söyledi.

Öte yandan, patlamanın yaşandığı evde kiracı olarak yaşamakta olan 3 kişilik Kasap ailesi ise olaydan yara almadan kurtuldu. Olayın şokunu halen üzerinden atamadığını belirten 57 yaşındaki Mehmet Kasap yaptığı açıklamada, "Ne olduğunu anlamadık. Hanım ben ve çocuk vardı. Biz arka taraftaydık, bizden yaralanan olmadı. Ancak ön taraftan yoldan geçenler yaralanmış onlar için çok üzüldük" dedi.

Patlamayla ilgili konuşan görgü tanıkları ise "Kurtarın diye karşı evin önünden sesler geliyordu. Bir kız öğrenci enkazın altında kalmıştı. Onu çıkarıp ambulansa koyduk. Patlama çok şiddetliydi" diye konuştu.

Patlamada hayatını kaybeden Elif Geldi'nin cesedi hastane morgundan alınarak otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı. Genç kızın yarın öğle namazının ardından defnedileceği öğrenildi.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4241032/bursadaki-patlamadan-aci-haber-18-yasindaki-lise-ogrencisi-hayatini-kaybetti